Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder 2018-2
Referensnummer: 18/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av arbetskläder till Simrishamns kommuns verksamheter. Ny annons då den tidigare upphandlingen, Arbetskläder 2018, är avbruten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18141000 Arbetshandskar, 18143000 Skyddskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen