221040-2022 - ÄndringSverige-Skellefteå: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: UH-2021-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser löpande inköp och leveranser för förbrukningsvaror för kontor till Kundens olika verksamheter under avtalstiden. Till dessa produkter upphandlas även tjänsten skåpservice.  Angivna produkter är nuvarande leverantörs produkter och fabrikat. Likvärdiga produkter som de angivna kan offereras.
I upphandlingen ingår  Skellefteå kommun, Skellefteå Museum AB, Västerbottensteatern AB, Skellefteå Kraft AB (samt dotterbolag), Skellefteå buss AB, Skellefteå Kulturhus AB, Visit Skellefteå AB, Norsjö Kommun och Malå kommun (samt dotterbolag).