Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödescytometer med inbyggd cellsorterare (FACS)
Referensnummer: SLU ua 2018.2.4.4-855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Laserbaserad flödescytometer som skall användas för analys och sortering av celler och cellorganeller från djur och växter med utgångspunkt från deras storlek, utseende och fluorescens.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434510 Cytometrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen