Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektriska dragtruckar
Referensnummer: UPPH2018-0138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för elektriska dragtruckar för sittande förare frö inomhuskörning i kulvert på Akademiska sjukhuset. truckarna ska användas till att dra vagnar med tvätt, mat, sopor, förrådsartiklar och övrigt gods.
Anbudstidens utgång.
Anbud ska vara angiven adress tillhanda senast. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415210 Truckar med hanteringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen