2. Förfarande
Förfarande
Titel: Korttidshyra fordon
Beskrivning: Lapplands kommunalförbund upphandlar korttidshyra fordon till förbundet i samtliga medlemskommuner samt till medlemskommunerna Gällivare, Kiruna och Pajala.
Intern identifierare: 2026/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000