221208-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Ramavtal Larm- och bevakningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Larm- och bevakningstjänster
BeskrivningBevaknings- och larmcentralstjänster
Intern identifierareFB 2025/72
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningBevaknings- och larmcentralstjänster: Samordnad för beställare: Familjebostäder Svenska Bostäder Stockholmshem Micasa
Intern identifierareRamavtal Larm- och bevakningstjänster