Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Qlik-konsulter
Referensnummer: KS-UH/2022:22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Qlik-konsulter för applikationsutveckling-, integrations- och konfigureringsuppdrag kopplat till Qliks programvaror och kommunens verksamhetssystem under en avtalsperiod på två (2) år, med möjlighet för kommunen att förlänga upp till två (2) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 4 000 000 SEK