Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av fastighetsjour
Referensnummer: 22/08
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fastighetsjour bestående av löpande beredskap under specificerade tider, mottagning av felanmälning, felbedömning och, vid behov därav, utförande av jouråtgärder/akuta åtgärder.
För fullständiga förutsättningar avseende upphandlingen och det efterföljande åtagandet, se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen