221257-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönster och fönsterdörrar i trä/aluminium samt trä/trä - leverans med montage
Referensnummer: 20-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för fönster och fönsterdörrar samt tillbehör - leverans med montage. Omfattning enligt följande produktgrupper:
Sidohängda fönster och fönsterdörrar i trä/aluminium - leverans med montage.
Sidohängda fönster och fönsterdörrar i trä/trä - leverans med montage.
Vridfönster och fönsterdörrar i trä/aluminium - leverans med montage.
Vridfönster och fönsterdörrar i trä/trä - leverans med montage.
Även fasta fönster ingår i respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44221100 Fönster, 44221120 Fönsterdörrar, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen