221268-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Sjukhussängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlossningssäng och säng nyfödd
Referensnummer: 17/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förlossningssäng och säng nyfödd till SLL och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 39143116 Barnsängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förlossningssängar och säng nyfödd till SLL och Region Gotland.