221275-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmän diagnostisk utrustning
Referensnummer: RS 2022-00031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av Allmän diagnostisk utrustning i form av manuella blodtrycksmätare, doppler, stetoskop, termometrar, blodtrycksmätare och digital våg för egenmonitorering och övriga diagnostisk utrustning såsom hjärtnivåkudde, bukhöjdsmätare, pennficklampa och separata längdmätare med tillhörande tillbehör/förbrukning och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar till befintliga termometrar i VGR.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112320 Dopplerutrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 38412000 Termometrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen