221286-2017 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Elektrisk utrustning och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial.
Referensnummer: 17/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommuns behov av brett el materials sortiment, dels till bland annat verksamhet inom tekniska förvaltningen (reningsverk) och fastighetsförvaltningen bland annat.
Utvärderingskriterier och metod:
Kungsbacka kommun kommer att tilldela avtalet till den/de anbudsgivare som har lämnat det/de ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet/n.
Kontroll av anbud genomförs av en referensgrupp inom Kommunen.