Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Wendes 1 Nybyggnad av flerbostadshus Etapp 3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211340 Byggnation av flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av flerbostadshus med 27 lägenheter inom fastigheten Wendes 1 till Hässlehem AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen