Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporttjänster Motala kommun
Referensnummer: UH-2022-49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transport- och vissa anläggningsmaskintjänster. Tjänsterna kan normalt förekomma inom hela kommunens areal och i Vadstena kommun vid avrop genom gemensam nämnd, med viss koncentration till centralorten Motala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen