221472-2020 - ÄndringSverige-Kalmar: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Särskilt boende i Lindsdal
Referensnummer: 2019-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun inbjuder till att inkomma med Ansökan för att deltaga i upphandling avseende uppförande samt hyreskontrakt för nytt särskilt boende i Lindsdal.