221493-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Läggning av solcellsplattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solcellslösningar 2019 - Solcellsanläggning
Referensnummer: 10471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261215 Läggning av solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av solcellsanläggningar enligt ABT06.
DIS
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen