Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partnering nybyggnation Särskilt boende Åmål
Referensnummer: UH-2023-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Åmåls kommun planerar att uppföra ett nytt särskilt boende. Planläggning av mark på Tjuke 1:3 pågår och kommer att pågå parallellt med projekteringen och beräknas vinna laga kraft under september 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 116 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej