221578-2021 - ÄndringSverige-Falun: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Falu lasarett, hus 19, uppdatering av infrastruktur
Referensnummer: RD21/01334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhållsarbete och uppgradering av de tekniska systemen inklusive förbättringar för att öka robusthet och redundans.