2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad av Bokebergsköket - Fastigheten Lille Mats 2 i Hässleholm
Beskrivning: Ombyggnation av storköket på Bokebergsgårdens Servicehus. Köket ska byggas om för mer tillagning av mat och en linje för paketering av kylda matportioner till hemtjänsten i kommunen. Detta innebär fler köksmaskiner, mer varu-kyla och nya kylrum. Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande Entreprenadform: Totalentreprenad Ersättningsform: Fast pris utan indexreglering. Anbud skall avgivas digitalt via Kommers. Anbud skall lämnas senast 2024-05-17.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll