221621-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnadsteknisk rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kalkylkonsulttjänster Dnr 2016-00827.
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser byggekonomisk rådgivning/kalkylkonsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen