2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frivillig förhandsinsyn Blodkomponentseparator
Beskrivning: Upphandlingen sker genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 6 kapitel 14§ pkt 2 och 6 kapitel 17§ pkt 2b. Region Uppsala har för avsikt att teckna avtal med Cytiva efter det att frivillig avtalsspärr (10 dagar) har löpt ut.
Intern identifierare: UPPH2025-00025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000