221688-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kalix: Rengörings- och polermedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kem, städredskap, papper och plast 2021-2025
Referensnummer: 28/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för leverans av Kem, städredskap, papper och plast. Leverantören ska även kunna erbjuda utbildning och information kring produkter och städmetoder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen