Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begagnade datorer
Referensnummer: SUN2021-034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Nynäshamns kommun (nedan Kommunen) avser att upphandla ramavtal för begagnad datorutrustning. Denna upphandling omfattar inköp av begagnade datorer inkl. tillbehör till skolor inom Barn- och utbildningsförvaltningen. Syftet med att köpa begagnade produkter är att få ner kostnaden samt av miljöhänsyn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237300 Datormateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen