2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningar och konsulter inom PPS-modell (Praktisk ProjektStyrnings modell)
Beskrivning: Kriminalvården avser teckna avtal med en (1) leverantör avseende behovet av utbildningar inom PPS-Modell (Praktisk ProjektStyrnings modell) samt konsulter för verksamhetsstöd för införande och utvecklande av denna modell internt på myndigheten.
Intern identifierare: 2024-1988
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav