221747-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Brandtekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandtekniska konsulttjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för att bistå KTH med brandskyddsprojektering, brandskyddsdokumentation, dimensionering och brandtekniska utredningar enligt Plan- och bygglagen, BBR och BFS.
Intern identifierareV-2024-0130
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del