Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänster inom investmentbanking och revision
Referensnummer: RG 2017/929
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksgälden upphandlar fleråriga ramavtal inom avtalsområdena Investmentbanktjänster och Revisionstjänster. Båda avtalsområdena kommer att vara rangordnade med upp till fem kvalificerade ramavtalsleverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66120000 Investment banking och tillhörande tjänster, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen