See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektrikertjänster, industrielektriker, Ramavtal.
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för tjänster och material inom El-, och Automationsutrustning. Uppdraget kräver goda kunskaper och erfarenheter inom El och Automation med industriell inriktning. Tjänsterna utförs vanligtvis som löpande planerat underhåll, akut avhjälpande underhåll under ordinarie arbetstid, samt mindre arbeten i projektform. Det förekommer även behov av planerade samt akuta arbeten utanför ordinarie arbetstid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109243:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning