Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av bilar
Referensnummer: SLA/210028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Svensk Luftambulans (SLA) genomför upphandling avseende leasing av totalt fem (5) stycken personbilar (Gällivare, Mora, Karlstad och Lycksele) inklusive service med möjlighet till option på ytterligare en (1) personbil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen