221812-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Drift av kraftverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskintjänster vid Hedenverket
Referensnummer: EN-796
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65410000 Drift av kraftverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastmaskintjänster vid Hedenverket, Karlstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65410000 Drift av kraftverk, 45000000 Anläggningsarbete, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen