Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem
Referensnummer: KFN 2020/182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar, i enlighet med upphandlingsunderlaget, tillhandahållandet av ett bibliotekssystem med tillhörande implementation, drift, underhåll och support till SNOKA-biblioteken i Skåne Nordost. Systemet ska användas i skol- och folkbiblioteken och offereras som en äkta molntjänst (SaaS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen