Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt, grönt, kaffe, mejeri, Norrköpings kommun med flera
Referensnummer: UH-2018-290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköping, Finspång, Söderköping och Valdemarsviks kommer samt Region Östergötland, Lunnevad folkhögskola och Vreta gymnasiet inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av frukt, grönsaker, rotfrukter, potatis, mejerivaror och kaffe. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 108 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen