Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark- och Anläggningsarbeten
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet gäller mark- och anläggningsarbeten inom LKF:s bestånd och omfattar exempelvis anläggning och omläggning av uteplatser, gång- och cykelvägar, lekplatser och grönytor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen