221899-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Högstadie- och gymnasieundervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningspaket till Ängelholms gymnasiums Bygg- och anläggningsprogram på Valhall Park
Referensnummer: KS 2021/354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett antal olika utbildningar som Ängelholms gymnasium har behov av för att kunna erbjuda inriktningen "anläggning" på gymnasieprogrammet "Bygg- och anläggning". Bygg- och
anläggningsprogrammets utbildningslokaler finns på Valhall park, Ängelholm.
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden:
1. Skolverkets nationella kurser (Grävmaskiner 200p, Hjullastare 200p och Teleskoplastare 100p)
2. C-körkort
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen