221901-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ny idrottshall Häckebergaskolan Genarp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy idrottshall Häckebergaskolan Genarp
BeskrivningProjektet omfattar nybyggnad av ny idrottshall bredvid befintlig skola. Fastigheten ligger i ett naturnära område med befintlig grönska intill. Rådande infrastruktur ska beaktas för både intilliggande befintligt bostadsområde och befintlig skola.
Intern identifierareSN 2023/0476
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelNy Idrottshall Häckebergaskolan Genarp