221909-2022 - ResultatSverige-Linköping: Undersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medarbetarundersökning
Referensnummer: LiU-2021-03541
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
LiU behöver ett systemstöd för undersökning av medarbetarupplevelsen med inriktning av ett dialogverktyg som ska bidrar till organisationsutveckling.
Uppdraget är ett helhetsåtagande där leverantören ska tillhandahålla ett webbaserat systemstöd för genomförande av medarbetarundersökning och ska ansvara för att leverera en flexibel lösning av undersökningar innehållande olika frågeområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LiU behöver ett systemstöd (som ska levereras som Software as a service (SaaS), "molntjänst") för undersökning av medarbetarupplevelsen med inriktning av ett dialogverktyg som ska bidrar till organisationsutveckling.
Uppdraget är ett helhetsåtagande där leverantören ska tillhandahålla ett webbaserat systemstöd för genomförande av medarbetarundersökning och ska ansvara för att leverera en flexibel lösning av undersökningar innehållande olika frågeområden. Avtalet omfattar bl.a.:
* implementering/införande
* eventuell integration mot befintliga system
* dokumentation
* utbildning
* stöd för konstruktion av undersökning
* support och underhåll
* konsulttjänster (tilläggstjänster)