221911-2023 - ÄndringSverige-Luleå: Mobiltelefoner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila enheter med tillbehör och tjänster
Referensnummer: KLF 2022/781
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av mobila enheter samt tillbehör, där mobila enheter innebär mobiltelefoner och surfplattor.
Luleå kommun utför upphandlingen på uppdrag av e-nämnden, tillsammans med kommunerna i Norrbottens län (utom Arvidsjaur och Jokkmokk).
Avropsberättigade organisationer har ett kontinuerligt behov av mobila enheter och tillbehör med funktionsupprätthållande tjänster.