See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster
Beskrivning: Kommunerna Stenungsund, Kungälv, Tjörn och Lilla Edet med bolag samt bolaget SOLTAK AB bjuder in till anbudsgivning i upphandling av banktjänster. Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en gemensam bank. Banken ska vara en proaktiv partner med god förståelse för kommunens och dess bolags behov och erbjuda relevanta lösningar kontroll och effektivitet över hela koncernens likviditetsströmmar och administration. Krav på tjänster och kvalificering finns i bifogade dokument.
Intern identifierare: 2024-945
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling
Beskrivning: Välj lämplig utvärderingsmodell
Intern identifierare: 1595378
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Obligatoriska krav på tjänsten
Intern identifierare: 1597775
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärderingskrav
Beskrivning: Summering av priser och utvärderingskrav.
Intern identifierare: 1597778