2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år - Familjehem
Beskrivning: Utförare välkomnas att lämna anbud på ett öppet avtalssystem som omfattar rekrytering, stöd, handledning och utbildning till familjehem som tar emot barn och unga vuxna mellan 0-20 år. För att ert anbud ska kunna prövas, kontrolleras och antas vid det första intaget, huvudintagningen, måste det lämnas in senast 2026-03-09 23:59. Anbud som kommer in efter 2026-03-09 23:59 kommer inte att tas upp till prövning och kontroll vid huvudintagningen. För att tas upp vid ett årligt intag måste anbudet ha inkommit till Inköps‑ och upphandlingsförvaltningen senast sista helgfria vardagen i mars kl. 23:59, för beslut om insläpp den 1 juni samma år.
Intern identifierare: N050U26-34
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande i enlighet med 19 kap (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Avtalet omfattar rekrytering, stöd, handledning och utbildning till familjehem som tar emot barn och unga vuxna mellan 0-20 år.
Intern identifierare: Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år - Familjehem