222040-2026 - Resultat
Sverige – Avfallstransport – Lastväxlartransporter med eller utan släp och kran, Gästrike återvinnare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlartransporter med eller utan släp och kran, Gästrike återvinnare
BeskrivningGästrike återvinnare upphandlar lastväxlartransporter med eller utan släp samt lastväxlartransport med kran för tillfälliga körningar inom sitt verksamhetsområde (Gävle, Hofors, Ockelbo, Sandviken och Älvkarleby kommun).
Intern identifierare49832
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKranbil med fast
BeskrivningKranbil med fast flak för kortare förflyttningar av containrar
Intern identifierareKranbil med fast
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStor Lastväxlarbil
BeskrivningStor lastväxlarbil för kortare körningar.
Intern identifierareStor Lastväxlarbil
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelStor Lastväxlarbil med släp
BeskrivningStor Lastväxlarbil med släp för kortare körningar.
Intern identifierareStor Lastväxlarbil med släp
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLiten lastväxlarbil
BeskrivningLiten lastväxlarbil för kortare körningar.
Intern identifierareLiten lastväxlarbil