Driftentreprenad återvinningscentraler Område Norr, Stockholms stad
Referensnummer: 18AV108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90530000 Drift av avfallsupplag
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ansvar för drift av återvinningscentraler inom område Norr inom Stockholms stad. Uppdraget avser drift av Bromma och Lövsta återvinningscentraler. Drift av en mobil mini återvinningscentral på turlista. Funktionsansvar för transporter av material till beställarens anlitade behandlingsentreprenörer.