222113-2019 - ResultatSverige-Växjö: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälpmedel, Gånghjälpmedel för vuxna
Referensnummer: ON 2018-00057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Gånghjälpmedel för vuxna. Upphandlingen är uppdelad i ett antal produktgrupper för rollatorer, gåbord och gåstativ.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141720 Gånghjälpmedel, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen