222191-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggnadsverk - Projektstöd byggnadsverk och Kontroll av konstruktionsredovisning (dis)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggnadsverk - Projektstöd byggnadsverk och Kontroll av konstruktionsredovisning (dis)
BeskrivningDetta dynamiska inköpssystem (DIS) kan nyttjas av hela Trafikverket och innefattar tillhandahållande av resurskonsulter inom tjänsteområdena nedan: - Projektstöd byggnadsverk - Kontroll av konstruktionsredovisning
Intern identifierareKOM-413194
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44212100 Bro, 44212110 Brosektioner, 44212120 Brokonstruktioner, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45223210 Byggnadsverk av stål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningDetta dynamiska inköpssystem (DIS) kan nyttjas av hela Trafikverket och innefattar tillhandahållande av resurs- och kompetenskonsulter inom tjänsteområdena nedan: - Projektstöd byggnadsverk - Kontroll av konstruktionsredovisning
Intern identifierareByggnadsverk - Projektstöd byggnadsverk och Kontroll av konstruktionsredovisning (dis)