Målet med upphandlingen är att teckna ramavtal med leverantörer som täcker Skånetrafikens samlade behov av standard tåg- och bussväderskydd med tillhörande utrustning i kollektivtrafiken. Avtalet/n ska bidra till kontinuerlig utveckling av Skånetrafikens kundmöte i fysisk miljö. Tillsammans ger vi Skåne skjuts!
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213315 Byggnation av busskur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen