222217-2023 - ÄndringSverige-Djursholm: Revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS 2022/0350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer för revision av kommunens nämnder, styrelser och stiftelser samt till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag Djursholms AB och Studievägens Fastighets AB.
Kommunen avser att likvidera Studievägens Fastighets AB under 2023.