222232-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Skötsel av byggnadsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel av byggnadsverk
BeskrivningAvtalet avser ett helhetsåtagande avseende planerad skötsel av byggnadsverk i form av rengöring, spolning, slamsugning etc. av konstruktioner, objekt och andra anläggningar som öppningsbara broar, övriga broar etc. för att säkerställa anläggningars, konstruktioners och de övriga objektens tekniska status. Arbeten sker under dygnets alla timmar, nattetid som dagtid.
Intern identifierareT2025-00983
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkötsel av byggnadsverk