2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI och inbjudan till marknadsdialog - Solution Enabler Program SABH
Beskrivning: Har ni innovativa produkter eller tjänster att erbjuda den högspecialiserade barnsjukvården vid Karolinska Universitetssjukhuset? Vill ni vara med och bidra till visionen för framtidens Sjukhusanslutna avancerade barnsjukvård i hemmet (SABH) för barn med medicinsk komplexitet? Genom ett nyskapande program för dialog, solution enabler program, undersöker vi i en pilot under våren 2024 hur SABH och vården av barn med medicinsk komplexitet kan utvecklas och vad näringslivet har att erbjuda till stöd.
Intern identifierare: RFI 202415
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194100 Utrustning för infusion, 48180000 Medicinsk programvara, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster