Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande farligt avfall
Referensnummer: UPH2020/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport och omhändertagande av farligt avfall från återvinningscentraler i Sunne, Torsby, Hagfors och Munkfors kommuner till godkänd slutbehandlingsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen