Officiellt namn: Huge Fastigheter AB Postadress: Box 1073 Ort: Huddinge Postnummer: SE-141 22 Land: Sverige Att: Cecilia Tennfors E-post:cecilia.tennfors@huge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster Geoteknik och mark.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Huddinge.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Anbud kan lämnas på ett eller båda områden. Uppdrag som kan komma att avropas är bl.a.: — Delområde 1 Geotekniker, — Delområde 2 Mark exkl. landskapsarkitekt, Precisering av villkor och förutsättningar kommer att ske i avrop.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))