2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser löpande inköp och leveranser för förbrukningsvaror för kontor till Kundens olika verksamheter under avtalstiden. Till dessa produkter upphandlas även tjänsten skåpservice. Angivna produkter är nuvarande leverantörs produkter och fabrikat. Likvärdiga produkter som de angivna kan offereras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106649:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel