Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 20/00077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende rekryteringstjänster inom angivna delområden. Upphandlingen omfattar samtliga rekryteringar av roller som finns inom Sollentunahems organisation eller som tillkommer under ramavtalstiden, exklusive vd-rekryteringar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 - Rekrytering av handläggare och tjänstemän
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 1 innefattar följande tjänster eller med dessa liknande tjänster: rekrytering av kundtjänstmedarbetare, ekonom, kommunikatör, utredare, handläggare, upphandlare, jurist, IT-samordnare, hållbarhetsutvecklare, systemadministratör.
Beställaren avser att tilldela två leverantörer ramavtal i rangordning för Delområde 1.
Delområde 2 - Rekrytering inom förvaltning och fastighetsutveckling
Del nr: 2
Delområde 2 innefattar följande tjänster eller med dessa liknande tjänster: rekrytering av teknisk förvaltare, projektledare, drifttekniker, projektutvecklare, fastighetsvärd.
Beställaren avser att tilldela två leverantörer ramavtal i rangordning för Delområde 2.
Delområde 3 - Chefsrekrytering
Del nr: 3
Delområde 3 innefattar följande tjänster eller med dessa liknande tjänster: rekrytering av driftchef, förvaltningschef, fastighetsförvaltare, fastighetsutvecklingschef, chef inom ekonomi/HR/kundservice.
Beställaren avser att tilldela två leverantörer ramavtal i rangordning för Delområde 3.